Jak zapobiegać i leczyć kaca? Wskazówki dla osób pijących alkohol

Raz na jakiś czas lubisz napić się alkoholu w większych ilościach? W takim przypadku następnego dnia możesz odczuć skutki zbyt dużej ilości spożytego alkoholu. Skutkami takiego stanu rzeczy mogą być ból głowy, zwiększone pragnienie, słabsza koncentracja i skupienie, czy też wymioty. Raczej każdy wie, że stanem takiego rzeczy jest po prostu odwodnienie organizmu i wypłukanie z najważniejszych witamin i minerałów. Co w takim przypadku można zrobić?

O kacu należy pomyśleć jeszcze przed piciem

Jeśli chcemy uniknąć kaca dzień po piciu alkoholu, to na pewno musimy pomyśleć o tym jeszcze na długo przed spożyciem pierwszego kieliszka wódki lub innego alkoholu. Co należy zrobić? Na pewno warto tego dnia dobrze się wyspać, unikać pracy fizycznej, aby nie być zmęczonym, no i przede wszystkim dobrze zjeść i zadbać o odpowiednie nawodnienie. Warto zjeść coś tłustego, jednak pamiętając o tym, aby zrobić to już na kilka godzin przed spożyciem alkoholu. Można również wziąć tabletki z witaminami, aby zadbać o witaminy i minerały w organizmie.

Uzupełniaj wodę podczas picia alkoholu

Jeśli pijesz np. wódkę z kieliszków lub w drinkach z coca colą, to raczej nie jest to dobry pomysł. Coca cola posiada w składzie kofeinę, dlatego nas pobudza. Z kolei alkohol nas ma raczej odmienne działanie. Dlatego coca colę warto zamienić na coś, co nie ma w składzie kofeiny. Ponadto podczas picia alkoholu warto uzupełniać płyny w postaci wody. Szklanka wody co godzinę powinna sporo pomóc w momencie, gdy chcemy uniknąć problemów związanych z kacem dnia następnego. Przed snem również warto dostarczyć wodę do organizmu, no i pozwolić sobie na sen aż do momentu, gdy obudzimy się sami. Dzięki temu organizm będzie mógł spokojnie przetrawić alkohol i wydalić toksyny z organizmu.

Z kolei w momencie, gdy obudzimy się już po imprezie, to na pewno warto zadbać o pożywne śniadanie. Jajecznica na kiełbasie oraz ze szczypiorkiem i innymi warzywami może być dobrym pomysłem. Warto na deser pokusić się również o zjedzenie banana, a następnie warto udać się na spacer. Tak rozpoczęty dzień pozwoli nam szybko dojść do siebie i wrócić na odpowiednie tory dnia codziennego. Jeśli więc od zawsze masz problem z kacem dnia następnego, to warto zastosować się do powyższych twierdzeń. Jednak jeśli chcemy uniknąć kaca, to oczywiście najlepiej będzie, gdy ograniczymy alkohol do minimalnych ilości. Z pewnością wyjdzie nam to na zdrowie.

I pamiętaj, że jeśli spożywałeś alkohol, nie wsiadaj za kółko. W Polsce dochodzi do wielu wypadków drogowych, o których regularnie informujemy na Ruda Info.